Mester rækken

Nr.   1     2     3     4     5     6     7   MP ialt Pl.
1   4 2 3 3     4 5     5 6 7 5     5 8 11 31 3
2 1 4     5 8   3 4     5 6 5     5 7 9 30½ 4
3 7     5 1 2     8   4 5 3     6 12 36½ 1
4 6 3     5 7 1     2 3     8   4 5 5 25 5
5 8 6     6 7 5     1 2     5 3 4 4   11 33½ 2
6   5 4 5   8     7 1 3     3 2 3   4 24 6
7   3 4 3     3 5 6   8     3 1 2 3   0 21½ 8
8   2 5 2 3     6 3     7 4   1 3   4 22 7

Roskilde 2 rykker op i 3 Division

Greve 1, Farum 2 og Helsingør 2 rykker ned i A-rækken.

Sidste runde spilles i Solrød.

Række A 1

Nr.   1     2     3     4     5     6     7   MP ialt Pl.
1   2 3     3 4 5     6 7     4 8 9 30½ 4
2 1     0 8   2 3 4     4 5 6 2     7 1 16½ 8
3 7 1     1 2 6     4 8   1 4 5 3     2 6 3 19½ 7
4 6     7 1 5     2 3 7     7 8   5 14 40 1
5 8 2     6 7 3     1 2 4     5 3 4   7 26½ 5
6   4 5   8 2     7 1     6 2 3 6   4 26 6
7   7 3 4     5 5 6   8     1 2   8 31½ 3
8   6 5 2 8     6 6 3 4     7 4 1   1 4   10 33½ 2

Horns Herred 1 rykker op i Mesterrækken

Svogerslev 1 og Bramsnæs 1 rykker ned i B-rækken.

Række A 2

Nr.   1     2     3     4     5     6     7   MP ialt Pl.
1   2 3 ½     3 4 5     1 6 7 2     1 8 2 13½ 8
2 1     4 8   3 4     5 5 6 5     5 7 11 35½ 1
3 7     1 2     8   3 4 5 4     5 6 5 25 7
4 6 3     7 1 5     2 3 5     8   4 5 5 25½ 6
5 8 3     6 7 4     1 2 3     4 3 4 4   7 30 4
6   5 4 5   8     5 7 1 7     3 2 3 3   6 29 5
7   3 4     4 5 6 3   8     6 1 2 3   9 33½ 2
8   5 5 2 4     6 3     7 4   1 7   11 32 3

Hillerød 2 rykker op i Mesterrækken

Stenløse 1 og Horns Herred 2 rykker ned i B-rækken.

Række B 1

Nr.   1     2     3     4     5     6     7   MP ialt Pl.
1     2 3 4     7 4 5     6 7 3     8 36 9 2
2 1         8   3 4     5 6     3 7 8 29 5
3 7       4 1 2     8   6 4 5 4     4 6 9 31 3
4 6         7 1 1     2 3 2     8   5 2 17½ 7
5 8         6 7 ½     1 2     4 3 4   7 25½ 6
6     4 5     8 8     7 1     2 3 4   7 30½ 4
7     3 4       5 6   8     5 1 2 5   14 39½ 1
8     5 2       0 6 3     7 4 ½   1 ½   0 10 8

Tornved 2 rykker op i A rækken

Tølløse 1 og Greve 3 rykker ned i C-rækken.

Tornved 2 idømt 2 strafpoint for ombytning af spillere i 4 og 5 runde
Tølløse 1 idømt 2 strafpoint for brug af ulovlige spillere.

Række B 2

Nr.   1     2     3     4     5     6     7   MP ialt Pl.
1   2 3     4 4 5     6 7 7     8 5 28½ 5
2 1     8   3 4 3     5 5 6     7 10 31½ 2
3 7 4     1 2     8   6 4 5 6     6 13 38 1
4 6     7 1 4     5 2 3 2     4 8   3 5 6 29 4
5 8     3 6 7 4     1 2 3     2 3 4 5   5 25 6
6   4 5 5   8     6 7 1     2 3   6 24½ 7
7   4 3 4 ½     4 5 6 2   8 2     1 1 2   2 16 8
8   5 2     6 3     6 7 4 4   1   9 31½ 3

Farum 3 rykker op i A rækken

Stenløse 2 rykker ned i C-rækken.

Række B 3

Nr.   1     2     3     4     5     6     7   MP ialt Pl.
1   1 2 3     4 5 4     5 6 7 3     8 5 22½ 4
2 1 7     ½ 8   3 3 4 3     5 6 4     7 3 22½ 6
3 7     1 2 5     8   4 5 7     8 6 10 37 2
4 6 3     2 7 1     5 2 3     3 8   5 4 22½ 5
5 8 2     4 6 7     4 1 2     1 3 4   4 21½ 7
6   5 4 5 4   8     7 1 3     4 2 3 0   4 21 8
7   3 4 6     5 6   8 3     5 1 2   12 36 3
8   6 5 2     6 3     5 7 4 5   1   14 41 1

Ålsgårde 1 rykker op i A rækken

Ålsgårde 2 og Hillerød AS 1 rykker ned i C-rækken.

Række C 1

Nr.   1     2     3     4     5     6     7   MP ialt Pl.
1   4 2 3 5     4 4 5 1     6 7     4 8 5 23 6
2 1 4     4 8   3 4 2     5 5 6     5 7 10 31 3
3 7 4     3 1 2     6 8   4 5 2     6 3 21½ 7
4 6 2     7 1 4     6 2 3     8   2 5 5 25½ 5
5 8 7     6 7 6     7 1 2 3     6 3 4 6   10 38½ 1
6   6 4 5   8 6     7 1     2 3   12 34½ 2
7   4 3 4     2 5 6   8 4     1 2 3   6 26½ 4
8   1 5 2 4     2 6 3 2     4 7 4   1 4   5 20½ 8

Holbæk 4 rykker op i B rækken

Holbæk 5 er idømt i alt 2 strafpoint for brug af ulovlige spillere.
Horns Herred 3 er idømt i alt 1 strafpoint for brug af ulovlig spiller.
(disse point er fratrukket i den samlede stilling, og er ikke givet til modstanderen)

Række C 2

Nr.   1     2     3     4     5     6     7   MP ialt Pl.
1     2 3       4 4 5     6 6 7 4       8 8 26 3
2 1         8   3 4     5 6 3     7 6 27½ 2
3 7         1 2       8   5 4 5     6 8 27½ 1
4 6 4       7 1 4     2 3 3       8   5 4 20½ 6
5 8       6 7 5     1 2     3 4   6 24½ 5
6   4 4 5   8       5 7 1 2     5 2 3   9 25 4
7     3 4       3 5 6 3   8       4 1 2   1 16 7
8     5 2         6 3         7 4     1          

Frederiksværk 2 rykker op i B rækken

Det ser ud som om at et af holdene har fået strafpoint i en af de 2 første runder, derfor er det ikke til at regne resultaterne i de manglende runder ud.
Det kan ikke være Frederikssund og St. Heddinge der har fået strafpoint.

Række C 3

Nr.   1     2     3     4     5     6     7   MP ialt Pl.
1   6 2 3 5     4 5     6 7     2 8 6 24 6
2 1 2     4 8   3 4 0     5 6 4     2 7 2 15 8
3 7 ½     3 1 2     1 8   4 5 1     6 4 20 7
4 6 5     7 1     8 2 3     6 8   5 12 39 2
5 8     3 6 7     1 2     7 3 4   6 30½ 3
6   3 4 5 5   8 4     7 1     4 2 3   4 24½ 5
7   3 4     5 6   8 6     1 2 6   14 41½ 1
8   5 2 4     4 6 3 7     2 7 4 2   1 6   8 29½ 4

Nordkalotten 2 rykker op i B rækken

Årsagen til at Frederiksværk 4 først skulle spille mod Frederiksværk 3 i sidste runde, må være at holdet først er kommet med efter at programmet er blevet trykt.

Række C 4

Nr.   1     2     3     4     5     6     7   MP ialt Pl.
1   2 3     6 4 5 6     6 7 2       8 6 22½ 4
2 1       8   3 3 4     5 6     3 7 2 19 5
3 7 6     1 2 5       8   8 4 5 5     6 10 33 2
4 6 0     7 1 2     2 3 0       8   5 2 12½ 7
5 8       1 6 7 0     2 1 2     3 3 4   2 13 6
6   8 4 5 7   8       7 1     2 3   12 37 1
7   2 3 4     8 5 6   8       6 1 2 5   8 30 3
8     5 2         6 3         7 4     1          

Nordkalotten 1 rykker op i B rækken

Ålsgårde 3 blev idømt 1 strafpoint for brug af ulovlig spiller

Kilder:
Espergærdes klubblad, Thomas Larsen, m.fl.
Denne side har fået ændret design d. 01-06-2004 af Per Rasmussen
Denne side er sidst redigeret d. 30-11-2006 af Thomas Larsen