Mester-rækken

Nr.   1     2     3     4     5     6     7   MP ialt Pl.
1   4,0 8   3,5 2 3 2,0     6,0 4 5 2,5   7 3,0     5,5 6 5 26,5 6
2   2,0 7 1 4,5     4,0 8   3,5 3 4 5,0   6 5,0     3,5 5 7 27,5 5
3   6,0 6 7 2,0     6,0 1 2 4,5     6,0 8 5 5,5     7,5 4 12 37,5 1
4   3,5 5 6 1,5     1,5 7 1 2,0     3,0 2   2,5 8 3 0,5   0 14,5 8
5 4 4,5   8 5,0     5,0 6 7 5,5     5,5 1   2,5 3 2 4,5   12 32,5 3
6 3 2,0     6,5 4 5 3,0   8 3,5     3,0 7   3,0 2 1 2,5   2 23,5 7
7 2 6,0     6,0 3 4 6,5     2,5 5 6 5,0     5,0 1 8 2,5   10 33,5 2
8 1 4,0     3,0 5 2 4,0     4,5 6 3 2,0   4 5,5     5,5 7 8 28,5 4

Helsinge 2 vinder mesterrækken og rykker op i 3 division

Roskilde 2 og Hillerød 2 rykker ned i A-rækken

Skakklubben Sydkysten stod for fællesafslutningen

Rønnes Hjemmekampe afvikles således:
Rønne 1 - Hørsholm 1 Lørdag d. 04-11-2000 hos Rønne kl. 10.30-15.30.
Rønne 1 - Sydkysten 2 Lørdag d. 09-12-2000 hos Rønne kl. 10.30-15.30.
Rønne 1 - Helsinge 2 Lørdag d. 13-01-2001 hos Rønne kl. 10.30-15.30.
Disse 3 kampe afvikles med ialt 5 timers betænkningstid.

Rønne´s udekampe afvikles således:
Frederikssund 1 - Rønne 1 Lørdag d. 03-02-2001 hos Frederikssund kl. 11.00-18.00 (2 runde)
Roskilde 2 - Rønne 1 Søndag d. 04-02-2001 hos Roskilde kl. 09.30-15.30.
Hillerød 2 - Rønne 1 Lørdag d. 17-03-2001 hos Hillerød kl. 11.00-18.00.
Allerød 1 Rønne 1 Søndag d. 18-03-2001 hos Sydkysten kl. 10.00-16.00.
Bemærk i søndagskampene for Rønne spilles der med 6 timers betænkningstid.
Øvrige kampe i fællesafslutningen hos Sydkysten starter kl. 12.00.
Allerød og Rønne vil få seperat rum til deres kamp.

Række A 1

Nr.   1     2     3     4     5     6     7   MP ialt Pl.
1   1,5 8   4,0 2 3 1,5     3,0 4 5 4,0   7 3,5     2,0 6 2 19,5 6
2   3,0 7 1 4,0     3,5 8   2,0 3 4 5,5   6 2,5     5,5 5 5 26,0 5
3   2,5 6 7 6,0     6,5 1 2 6,0     7,5 8 5 8,0     7,0 4 12 43,5 1
4   4,5 5 6 1,5     1,0 7 1 5,0     2,5 2   3,0 8 3 1,0   4 18,5 7
5 4 3,5   8 1,0     3,5 6 7 1,5     4,0 1   0,0 3 2 2,5   1 16,0 8
6 3 5,5     6,5 4 5 4,5   8 4,0     5,5 7   5,5 2 1 6,0   13 37,5 2
7 2 5,0     2,0 3 4 7,0     6,5 5 6 2,5     4,5 1 8 1,5   8 29,0 4
8 1 6,5     7,0 5 2 4,5     4,0 6 3 0,5   4 5,0     6,5 7 11 34 3

Birkerød 1 rykker op i Mesterrækken

Fredensborg 2 og Espergærde 2 rykker ned i B-rækken

Fællesafslutning hos Allerød torsdag d. 22-03-2001

Række A 2

Nr.   1     2     3     4     5     6     7   MP ialt Pl.
1   2,5 8   2,5 2 3 3,0       4 5 5,5   7 5,5     4,0 6 5 23,0 5
2   3,0 7 1 5,5     2,0 8   4,5 3 4     6 3,5     5,5 5 6 24,0 3
3   4,0 6 7 4,5     5,0 1 2 3,5     2,0 8 5 4,5       4 7 23,5 4
4     5 6         7 1         2     8 3          
5 4     8 3,0     2,0 6 7 4,5     2,5 1   3,5 3 2 2,5   2 18,0 7
6 3 4,0       4 5 6,0   8 1,0     5,0 7   4,5 6 1 4,0   8 24,5 2
7 2 5,0     3,5 3 4       3,5 5 6 3,0     2,5 1 8 2,0   2 19,5 6
8 1 5,5     5,0 5 2 6,0     7,0 6 3 6,0   4       6,0 7 12 35,5 1

Sydkysten 3 rykker op i Mesterrækken

Roskilde 3 rykker ned i B rækken

Fællesafslutning hos Farum tirsdag d. 20-03-2001

Bornholms Fælleshold deltog ikke i turneringen, så derfor den tomme plads.

Række B 1

Nr.   1     2     3     4     5     6     7   MP ialt Pl.
1   3,5 8   2,0 2 3 6,5     3,0 4 5 2,5   7 3,5     4,5 6 4 25,5 5
2   7,0 7 1 6,0     8,0 8   4,5 3 4 2,0   6 5,5     6,0 5 12 39,0 2
3   4,5 6 7 2,5     1,5 1 2 3,5     8,0 8 5 3,5     1,5 4 4 25,0 6
4   3,5 5 6 4,5     5,5 7 1 5,0     6,0 2   8,0 8 3 6,5   12 39,0 1
5 4 4,5   8 5,0     0,5 6 7 6,5     5,5 1   4,5 3 2 2,0   10 28,5 4
6 3 3,5     3,5 4 5 7,5   8 6,5     7,0 7   2,5 2 1 3,5   6 34,0 3
7 2 1,0     5,5 3 4 2,5     1,5 5 6 1,0     4,5 1 8 6,0   6 22,0 7
8 1 4,5     3,0 5 2 0,0     1,5 6 3 0,0   4 0,0     2,0 7 2 11,0 8

Helsinge 3 og Birkerød 2 rykker op i A rækken

Espergærde 3 rykker ned i C rækken

Ingen fællesafslutning i denne række.

Række B 2

Nr.   1     2     3     4     5     6     7   MP ialt Pl.
1   5,5 8   6,5 2 3 4,5       4 5 3,5   7 4,0       6 7 24,0 2
2   4,5 7 1 1,5     2,0 8   3,5 3 4     6       2,0 5 2 13,5 6
3     6 7 4,0     3,5 1 2 4,5     4,5 8 5 3,5       4 5 20,0 3
4                                               8
5 4     8 5,0       6 7 5,5     4,5 1   4,5 3 2 6,0   10 25,5 1
6 3         4 5     8         7     2 1     0 0,0 7
7 2 3,5     4,0 3 4       2,5 5 6       4,0 1 8 3,5   2 17,5 5
8 1 2,5     3,0 5 2 6,0       6 3 3,5   4       4,5 7 4 19,5 4

Jyllinge 1 rykker op i A rækken

Der blev ikke rykket hold ned.

Ingen fællesafslutning i denne række.

Svogerslev 2 mødte kun 1 mand til sidste runde mod Frederikssund, derfor udgår alle holdets kampe, og de placeres nederst.

C rækken

Nr.   1     2     5     6     7   MP ialt Pl.
1     6   1,5 2 3 0,0     1,0 4 5 2,5   2 5,0 5
2   3,0 5 1 2,5       6   1,0 3 4 3,0   6 9,5 2
3   3,0 4 5 1,0     4,0 1 2 3,0       6 6 11,0 1
4 3 1,0   6       0,0 5 1 3,0     1,0 2 2 5,0 4
5 2 1,0     3,0 3 4 4,0   6       1,5 1 4 9,5 3
6 1         4 2         5 3         6

I denne række bestod holdene af 4 spillere.

Ingen fællesafslutning i denne række.

Denne række springer 3 og 4 runde over..

D rækken

Nr.   1     2     3     4     5     6   MP ialt Pl.
1   2,0 4   4,0 2 3 1,0   4 2,5   2 4,0     2,5 3 6 16,0 3
2   1,0 3 1 1,0     1,0 4 3 0,5     1,0 1 4 1,5   0 6,0 4
3 2 4,0   4 2,5     4,0 1   4,5 2   4,0 4 1 2,5   10 21,5 1
4 1 3,0     2,5 3 2 4,0     2,5 1 3 1,0     3,5 2 8 16,5 2

Der sker ikke op eller nedrykning fra denne række.

Ingen fællesafslutning i denne række.

Der er ingen runde i denne række d. 04-02-2001
Denne rækker spillede med 5 mandshold



Denne side har fået ændret design d. 02-04-2004 af Per Rasmussen